از مـاســت کـه بــر مـاســـت!

میدونید که چین هم‌اکنون بزرگترین صادرکننده و دومین واردکنندهٔ بزرگ کالاست و دومین اقتصاد بزرگ دنیا بر پایهٔ تولید ناخالص داخلی رو در اختیار داره.

 

 

نه اینکه فکر کنید تنگ نظر و بخیلما، نه! از اینکه میبینم چین که یک کشور کمونیست و بی خداست رسیده به جایی که چیزی نمونده اقتصاد کل دنیا رو تو مشت خودش بگیره، ولی کشورهای مسلمان تو اقتصاد دنیا حرفی برای گفتن ندارند، غصه دار میشم.

 

 

آخه این چه دردیه که مسلمونها تو دنیا یا شدن مصرف کننده و یا جیره خور و حلقه بگوش و نیازمند غیر مسلمونها. چرا؟؟؟؟؟؟؟

 


ما اسلام رو داریم. مگه اسلام برای درست زندگی کردن نیومده؟ مگه اسلام چیزی غیر از پیشرفت مادی و معنویه؟ مگه دین روشنگر اسلام بطور بالقوه نمیتونه به پیروانش از همه لحاظ قدرت و عزت بده؟ مسلماً داره. پس خوب معلومه که اشکال کار جـای دیگه ایه. به قول گفتنی "اسـلام بـه ذات خود نـدارد عیـبی ، هر عیـب که هـست از مسـلـمانی مـاسـت".

واقعاً ما به چند درصد از احکام دینمون عمل کردیم و میکنیم؟ و چه مقدار از دستوراتش رو نادیده میگیریم و پشت گوش میندازیم؟

خدایا! مارو ببخش. تو به ما همه چیز دادی ولی ما قدر ندونستیم. خدایا! تو خواستی با سرانگشت قدرتت قرص ماه رو نشونمون بدی، ولی نگاه ما از چند قدمی دستان محبتت فراتر نرفت. خدایا! کم کاری ها و سستی هامون رو ببخش و موقعیتی برای جبران فرصت های از دست رفته نصیبمون کن.

"رب زدنی علماً و عملاً و ایماناً و یقیناً و الحقنی بالصالحین"

خدایا! میدونیم هر عزتی که داریم از سر لطف و عنایت توست و هر ذلتی که به دوش میکشیم جز از کم کاری و تنبلی و بی نظمی خودمون منشأ دیگه ای نداره.

مولایمان امیرالمؤمنین فرمودند: "شما را به نظم در کارهایتان سفارش می کنم"... و ما فقط شنیدیم!            

آهای شیعیان مولا! به نظر شما ما چقدر قائل به نظم در کارهامون (خصوصاً امور اجتماعیمون) هستیم؟ واقعاً چقدر؟ بگذارید من بگم؛ از روی چند تا نشونه میشه خیلی راحت یه حساب سرانگشتی کرد. مثلاً یکیش پایبندی به قول و قرارهامون. وقتی قراره سر ساعت خاصی جایی حاضر باشیم، به موقع میرسیم؟ اصلاً واحد سنجش یا به عبارت بهتر دقت سنجش زمان دیرکردمون چند دقیقه است؟ حداقل یک ربع؟ کمتر؟ بیشتر؟!! چقدر به زمان تو زندگیمون اهمیت میدیم؟ چقدر برای امور زندگیمون برنامه ریزی می کنیم؟ و چند درصد به برنامه هامون عمل می کنیم؟


حتماً می دونید، ولی بگذارید بگم که اروپایی ها که در دنیا معروفند به نظم و وقت شناسی، میزان سنجش دیرکردشون تو زمان در حد یکی دو دقیقه ست! همینطور چینی ها تو دنیا معروفند به سخت کوشی و پرکار بودن.

 

 

 اما هیچ کدومشون مسلمون نیستن!

حالا ساعت کاری مفید من و شمای مسلمون در مقایسه با میانگین جهانی چجوریه؟! بگذارید نگم که مایه بسی خجالت و شرمندگیه... میزان پایبندی به قانون چطور؟ الویت دادن به کیفیت کار و وجدان کاری چی؟ ...

اگه فقط کمی روی این مسائل دقت کنید، شما هم مثل من حس می کنید که انگار اونها مسلمونند و ما نامسلمون! ما مسلمانیم و دیگران مسلمانی می کنند! و می رسیم به این نکته که :

از مـاســت کـه بــر مـاســـت

ناراحت

به امید روزی که نمونه یک انسان مسلمان کامل باشیم و همه دنیا از ما الگو بگیرند...

الهی آمین

/ 0 نظر / 56 بازدید